Informacje Drogowe

 

Dla użytkowników systemów nawigacyjnych MapaMap oferujemy dostęp do aktualności drogowych dostarczanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Dane te zawierają informacje o aktualnie prowadzonych robotach drogowych, utrudnieniach w ruchu w wyniku wypadków, lokalnych problemach z przejezdnością dróg oraz drogach czasowo zamkniętych.

 

Posiadacze nawigacji MapaMap w Smartfonach z systemem Android takie dane otrzymują ON-LINE (bezpośrednio do nawigacji w Smartfonie). Posiadacze tradycyjnych urządzeń PND, które nie mają połączenia z Internetem, także mogą pobrać takie dane, wymaga to jednak podłączenia urządzenia PND do komputera PC. Warto to zrobić przed każdą dłuższa podróżą.

 

Uwaga: Informacje o aktualnej sytuacji na drogach w Polsce dostępne są dla użytkowników nawigacji MapaMap posiadających mapy nie starsze niż 2 edycje mapy wstecz licząc od wersji najbardziej aktualnej.

 

1) Pobieranie automatyczne.

Żeby automatycznie ściągnąć do swojego urządzenia GPS informacje o aktualnej sytuacji na drogach w Polsce, należy podłączyć je do komputera z dostępem do Internetu. Następnie dokonać synchronizacji pomiędzy komputerem a urządzeniem GPS. W kolejnym kroku należy uruchomić nawigację MapaMap i wejść w USTAWIENIA a następnie INFORMACJE DROGOWE, tam włączyć opcję  "Aktualizuj dane".

 

2) Pobieranie samodzielne

Jeżeli Państwa urządzenie GPS nie daje się zsynchronizować z komputerem PC, można informacje drogowe pobrać samodzielnie. W tym celu należy urządzenie GPS przestawić w tryb pamięci masowej, podłączyć je do komputera PC i wgrać plik który można pobrać poniżej.

 

 

Informacje o sytuacji na polskich drogach dla nawigacji MapaMap z mapą PL-2021Q3

 

Jak wykorzystać pobrany plik ?

Plik należy skopiować do swojego urządzenia GPS do katalogu MapaMap/PL-2021Q3/pol.

 


 

Informacje o sytuacji na polskich drogach dla nawigacji MapaMap z mapą PL-2021Q2

 

Jak wykorzystać pobrany plik ?
Plik należy skopiować do swojego urządzenia GPS do katalogu MapaMap/PL-2021Q2/pol.


 

Informacje o sytuacji na polskich drogach dla nawigacji MapaMap z mapą PL-2021Q1

 

Jak wykorzystać pobrany plik ?

Plik należy skopiować do swojego urządzenia GPS do katalogu MapaMap/PL-2021Q1/pol.