10-02-2014

MapaMap 8.0 - Społecznościowa nawigacja GPS

„Ty informujesz innych, oni informują ciebie ” – pod takim hasłem producent nawigacji MapaMap wprowadza społecznościowe funkcje do swojej nawigacji. MapaMap 8.0 - bo tak nazywa się najnowszy produkt, łączy w sobie najlepsze cechy profesjonalnej nawigacji oraz społecznościowe funkcje wymiany informacji pomiędzy użytkownikami. Dzięki nowemu rozwiązaniu użytkownicy dostaną do ręki narzędzie, które umożliwi im wzajemne ostrzeganie się przed kontrolą drogową, fotoradarami, wypadkami czy wybraniem trasy na której aktualnie są prowadzone roboty drogowe. Nowa funkcjonalność umożliwia rozesłanie takich informacji do pozostałych użytkowników w trybie ON-LINE, czyli natychmiast. Warto podkreślić że społecznościowe ostrzeganie będzie działało zawsze, nawet w sytuacji gdy użytkownik nie będzie się w danej chwili nawigował się do określonego celu. MapaMap 8.0 dostępna jest na smartfony i tablety z systemem Android oraz iOS, a jedynym warunkiem działania funkcji społecznościowych jest dostęp aplikacji do Internetu.

 

Priorytetem bezpieczeństwo i unikanie mandatów. Projektując społecznościowe rozwiązanie wzajemnego ostrzegania się użytkowników producent MapyMap postawił na bezpieczeństwo i unikanie mandatów. To dlatego między innymi poza ostrzeganiem przed kontrolami drogowymi użytkownicy mogą zgłaszać nowo powstałe fotoradary – czyli miejsca gdzie najłatwiej o mandat, ale także otrzymywać informacjo o niebezpieczeństwach na drodze takich jak wypadki lub kolizje drogowe. Każde takie zgłoszenie w czasie rzeczywistym rozsyłane jest do tysięcy użytkowników MapyMap, dzięki czemu zostają oni w porę ostrzeżeni. Poinformowani kierowcy maja czas na dostosowanie prędkość do czekającej ich sytuacji na drodze, co bezpośrednio się przekłada na zwiększenie bezpieczeństwa oraz skutkuje oszczędnościami dla użytkowników, którym udało się uniknąć mandatów.  

 

 

Weryfikacja zgłoszeń – interakcja społecznościowa. Każdy kto otrzyma ostrzeżenie drogowe od innego użytkownika może je potwierdzić, jeżeli faktycznie miało miejsce, lub odwołać jeżeli zdarzenia nie zaobserwował. Dzięki temu użytkownicy aktualizują wzajemnie przesyłane informacje, a dzięki interakcji między sobą budują społeczność której zależy na bezpieczeństwie drogowym. Poza weryfikacją zdarzeń przez samych użytkowników producent nawigacji MapaMap w ramach swojej struktury powołał oddzielną komórkę odpowiedzialną za weryfikację i zgłaszanie zdarzeń drogowych do systemu. Dzięki temu rozsyłane informacje będą bardziej aktualne i wiarygodne.  

 

Nawigacja i funkcje społecznościowe - bezpłatnie. Warto podkreślić że opisywane społecznościowe funkcjonalności dopełniają tylko profesjonalne rozwiązanie nawigacyjne jakie zapewnia MapaMap 8.0, która nawiguje zakręt po zakręcie z komunikatami głosowym, asystentem pasa ruchu, systemem informacji o korkach. Atrakcyjność najnowszej nawigacji MapaMap zapewnia także możliwość zainstalowania jej bezpłatnie na swoim smartfonie lub tablecie na 7 dniowy okres próbny. Testowej wersji należy szukać w internetowych sklepach z aplikacjami na urządzenia mobilne takich jak Google Play czy AppStore.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji jak działa społecznościowa MapaMap.