08-06-2016

Nawigacja MapaMap w wersji 10.1 - aktualne mapy II kwartału 2016

Nawigacja MapaMap w wersji 10.1 już dostępna.

 

Najnowsza wersja MapyMap oznaczona numerem 10.1 zawiera aktualne mapy Polski z II kwartału 2016 r. oraz nowe funkcjonalności i usprawnienia.

 


 

W maju 2016 r. MapaMap obchodziła 10. lecie obecności na polskim rynku. W tym czasie jej użytkownicy otrzymali 127 wersji aplikacji MapaMap oraz 39 aktualizacji map Polski. Od początku MapaMap cieszy się powodzeniem i uznaniem użytkowników systemów nawigacji. Wyrazem tego jest m.in. dwukrotne wyróżnienie MapyMap Srebrnym Laurem Konsumenta.

 

Aktualne mapy z II kwartału 2016 roku
Najnowsza wersja MapyMap oznaczona numerem 10.1 zawiera mapy z II kwartału 2016 r. Zaktualizowana została m.in. sieć dróg, baza obiektów POI, baza miejscowości. W stosunku do poprzedniej edycji w mapach dodano:

  • 2 323 km dróg,
  • 3 384 punktów POI,
  • 217 miejscowości z nazwami ulic i numerami domów,
  • 31 597 punktów adresowych,
  • 5 222 ograniczeń prędkości,
  • 285 km szlaków turystycznych,

 

MapaMap 10.1 uwzględnia także inwestycje drogowe:

  • A1 Stryków - Tuszyn,
  • A4 Rzeszów - Jarosław,
  • połączenie drogi krajowej 91 z drogą krajową 89 - trasa z tunelem pod Martwą Wisłą.

 

Po oficjalnym otwarciu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad odcinka A1 Stryków-Tuszyn oraz odcinka A4 Rzeszów-Jarosław, użytkownicy nawigacji MapaMap na platformę Android™ otrzymają automatyczną (wymagane jest połączenie z Internetem) zmianę statusu tych dróg, umożliwiającą ich uwzględnianie przy wyznaczaniu trasy. Natomiast użytkownikom Windows CE™ (urządzenia PND) zmiany te zostaną udostępnione w formie pliku na stronie www.mapamap.pl.

 


Nowe funkcjonalności i usprawnienia aplikacji
W wersji MapyMap na platformę Android™ wprowadzone zostały nowe funkcjonalności, w tym Text To Speech (TTS), dzięki której użytkownik uzyskuje informację głosową o nazwie ulicy w którą skręca. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musi sprawdzać nazwy na ekranie urządzenia. Jest to zatem ważna funkcjonalność podnosząca bezpieczeństwo podczas jazdy.

Udostępniona została możliwość płatności za aplikację MapaMap na platformę Android™ z poziomu aplikacji. Jest to istotne udogodnienie dla użytkowników przyzwyczajonych do tego modelu zakupów.

W MapieMap wersja 10.1 zmodyfikowano także proces instalacji map. Już na początku instalacji, program pyta użytkownika o miejsce zainstalowania danych mapowych. Dzięki temu użytkownik może zdecydować, gdzie chce zainstalować mapy: w pamięci wewnętrznej telefonu, czy na karcie SD. Dodatkowo uproszczono proces instalacji - teraz od razu po zainstalowaniu aplikacja jest gotowa do pracy.

 

MapaMap API
Dla klientów biznesowych, którzy chcieliby zintegrować nawigację MapaMap ze swoim systemem Business Intelligence, Emapa S.A. udostępniła funkcjonalność MapaMap API. API umożliwia dwustronną komunikację pomiędzy MapąMap, a aplikacją klienta. W obecnej wersji API udostępniono m.in. opcję przesyłania współrzędnych x,y i adresu oraz wyznaczenia trasy do zadanych punktów, z możliwością określenia punktów VIA (przez). Możliwe jest także odtworzenie zapisanej trasy. Użytkownik ma również dostęp do statusu wyznaczonej trasy oraz jej statystyk.

 

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu MapyMap http://www.mapamap.pl/pl/shop/soft.
Z pozdrowieniami,
Zespół MapyMap.