01-07-2016

Odcinek autostrady A1 Stryków-Tuszyn już otwarty- także w nawigacji MapaMap!

   Od dziś możemy już pojechać 40 kilometrowym odcinkiem autostrady A1 Stryków-Tuszyn.
Co to oznacza dla kierowców korzystających z nawigacji? Zostaną zoptymalizowane wyznaczone trasy przejazdów dla wielu kierunków tranzytowych. Będzie można szybciej i bezpieczniej dojechać z południa Polski nad morze, a także skróci się czas przejazdu m.in. na trasie Warszawa - Wrocław. Zmniejszą się również utrudnienia w ruchu na przejazdowych ulicach Łodzi.

 

 


   Użytkownicy nawigacji MapaMap na platformę Android™ z aktualizacją mapy z II kwartału 2016 (PL-2016Q2) otrzymają automatyczną (wymagane jest połączenie z Internetem) zmianę statusu tych dróg, umożliwiającą ich uwzględnianie przy wyznaczaniu trasy.

   Użytkownicy nawigacji MapyMap z aktualizacją mapy z II kwartału 2016 (PL-2016Q2) na urządzeniach PND mogą samodzielnie odblokować odcinek autostrady w swojej nawigacji w następujący sposób:

   1) Odblokowanie automatyczne.

   Aby automatycznie pobrać do swojego urządzenia GPS aktualne informacje, należy podłączyć je do komputera z dostępem do Internetu.
Następnie dokonać synchronizacji pomiędzy komputerem, a urządzeniem GPS w trybie ActiveSync lub przez Windows Device Mobile Center.
W kolejnym kroku należy uruchomić nawigację MapaMap i wejść w USTAWIENIA/INFORMACJE DROGOWE i tam włączyć opcję "Aktualizuj".

   2) Odblokowanie samodzielne

   Jeżeli Państwa urządzenie GPS nie ma możliwości zsynchronizowania z komputerem PC, mogą Państwo samodzielnie pobrać aktualne informacje drogowe.
W tym celu należy urządzenie GPS przestawić w tryb pamięci masowej (opcja dostępna w większości urządzeń w menu głównym USTAWIENIA ) i podłączyć je do komputera
W następnym kroku należy pobrać plik z poniższego linku:
Tutaj pobierz plik z aktualnymi informacjami drogowymi

Pobrany plik należy skopiować do katalogu MapaMap/PL-2016Q2/pol. W przypadku, kiedy mapy zainstalowane są na karcie SD, plik można skopiować na kartę SD z mapami za pomocą czytnika kart SD.


   Uwaga:
Użytkownikom PND, którzy nie będą mieli możliwości usunięcia blokady, odcinek autostrady A1 Stryków-Tuszyn zostanie odblokowany automatycznie 30 lipca, w dniu planowanego wcześniej otwarcia.

 


   Przypominamy także, że zawsze aktualne informacje drogowe znajdą Państwo na stronie: www.mapamap.pl/info_drogowe

W przypadku Państwa pytań zapraszamy do kontaktu na adres: pomoc@mapamap.pl