20-07-2016

Odcinek A4 Rzeszów-Jarosław juz otwarty - także w nawigacji MapaMap.


     

 

 

      Dziś został otwarty ostatni odcinek autostrady A4 pomiędzy Rzeszowem a Jarosławiem o długości ponad 40 km. Jego otwarcie umożliwi bezpośredni przejazd autostradą A4 pomiędzy przejściem granicznym w Jędrzychowicach na granicy z Niemcami, a przejściem granicznym w Korczowej, na granicy z Ukrainą.


Użytkownicy nawigacji MapaMap na platformę Android™ z aktualizacją mapy z II kwartału 2016 (PL-2016Q2) otrzymają automatyczną (wymagane jest połączenie z Internetem) zmianę statusu tej drogi. Zmiany te będą uwzględnianie przy wyznaczaniu trasy.
Użytkownicy nawigacji MapyMap z aktualizacją mapy z II kwartału 2016 (PL-2016Q2) na urządzeniach PND mogą samodzielnie pobrać plik zawierający zmiany w ruchu drogowym w następujący sposób:


1) Odblokowanie automatyczne.
Aby automatycznie pobrać do swojego urządzenia GPS aktualne informacje, należy podłączyć je do komputera z dostępem do Internetu. Następnie dokonać synchronizacji pomiędzy komputerem, a urządzeniem GPS w trybie ActiveSync lub przez Windows Device Mobile Center. W kolejnym kroku należy uruchomić nawigację MapaMap i wejść w USTAWIENIA/INFORMACJE DROGOWE i tam włączyć opcję "Aktualizuj".


2) Odblokowanie samodzielne
W przypadku, gdy urządzenie GPS nie ma możliwości zsynchronizowania z komputerem PC, mogą Państwo samodzielnie pobrać aktualne informacje drogowe.
W tym celu należy urządzenie GPS przestawić w tryb pamięci masowej (opcja dostępna w większości urządzeń w menu głównym USTAWIENIA ) i podłączyć je do komputera
Następnie należy pobrać plik z poniższego linku:
Tutaj pobierz plik z aktualnymi informacjami drogowymi
Pobrany plik należy skopiować do katalogu MapaMap/PL-2016Q2/pol. W przypadku, kiedy mapy zainstalowane są na karcie SD, plik można skopiować na kartę SD z mapami za pomocą czytnika kart SD.