02-03-2017

MapaMap Truck - nawigacja GPS dla ciężarówek

 

MapaMap Truck to nawigacja zaprojektowana z myślą o kierowcach pojazdów ciężarowych, zawierająca szczegółową mapę Polski. Aplikacja umożliwia zdefiniowanie indywidualnych parametrów pojazdu oraz uwzględniania ograniczenia drogowe obowiązujące dla samochodów ciężarowych.


MapaMap Truck to już kolejny produkt z rodziny MapaMap. Tym razem dedykowany dla branży transportowo-logistycznej. Dzięki funkcjonalnej aplikacji oraz dokładnym mapom, MapaMap Truck w istotny sposób wspiera pracę kierowców.


Obszerna baza utrudnień i ograniczeń dla pojazdów ciężkich oraz specjalny system liczenia tras ograniczają do minimum prawdopodobieństwo kierowania na drogę niedostępną dla tirów.


Intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs nie koliduje z prowadzeniem auta, a czytelne instrukcje głosowe prowadzą kierowcę krok po kroku do wyznaczonego celu. MapaMap Truck działa również w trybie offline, więc połączenie z Internetem urządzenia do nawigacji nie jest konieczne.


Dla użytkowników zainteresowanych usprawnieniem procesu komunikacji pomiędzy centralą i kierowcą, dostępny jest interfejs programistyczny (API), łączący program transportowy w firmie z nawigacją kierowcy. Funkcjonalność ta umożliwia m.in. przesyłanie adresu, punktów POI, współrzędnych geograficznych punktu trasy do nawigacji MapaMap, wyznaczenie trasy do zadanych punktów, czy odtworzenie zapisanej trasy. MapaMap API daje również dostęp do statusu wyznaczonej trasy oraz jej statystyk takich jak np. estymowany czas dotarcia do celu (ETA). Za pomocą API, z poziomu systemu klienta w centrali możliwe jest także zdefiniowanie profilu samochodu (masa całkowita, nacisk na oś, wysokość, szerokość, prędkość maksymalna) oraz parametrów dla wyznaczanej trasy.