16-08-2010

MapaMap 6.3 – Stawia na turystykę

Pojawiła się najnowsza wersja MapyMap o numerze 6.3, będzie ona sukcesywnie dostosowywana do urządzeń GPS współpracujących z MapąMap. Nowości w MapaMap 6.3 to między innymi:

- Nowe aktualne mapy (więcej)
- Ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne
- Nowa, dokładna baza 18 000 miejsc noclegowych z portalu eholiday.pl
- Nowy komputer pokładowy
- Alternatywny wygląd kokpitu nawigacji
- Ostrzeganie o ograniczeniach prędkości

Szczegółowe informacje o MapaMap 6.3 poniżej:

Najnowsza MapaMap 6.3 bardzo mocno stawia na turystykę. Zupełnie nową funkcjonalnością, jaką zyskali użytkownicy nawigacji jest dostęp do ponad 12 tys. km ścieżek rowerowych i ponad 17 tys. km szlaków turystycznych. Przy włączonym trybie „pieszym” MapaMap 6.3 oferuje możliwość nawigowania po szlakach i ścieżkach dla niezmotoryzowanych.

Bardzo użyteczną nowością jest także umieszczenie w MapieMap 6.3 rozszerzonej bazy noclegowej - ponad 18 tys. hoteli, ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, kwater a także centrów SPA&Wellness. Uwzględnienie tak dużej liczby obiektów w systemie nawigacyjnym firmy IMAGIS to efekt bliskiej współpracy z serwisem eholiday.pl.

Najnowsza MapaMap 6.3, tak jak jej poprzednia wersja, dba także o bezpieczeństwo swojego użytkownika umożliwiając mu włączenie funkcji ostrzegania przed przejazdami kolejowymi oraz innymi niebezpiecznymi miejscami takimi jak „czarne punkty” czy miejsca ustawiania fotoradarów. Z nowości, jakie wprowadza MapaMap 6.3 warto także wymienić:

- Nowy „komputer pokładowy” prezentujący takie informacje jak: pozostała odległość do celu, czas dotarcia do celu, prędkość z jaką się poruszamy prędkość średnia i maksymalna, przejechana dotychczas odległość oraz czas, jaki spędziliśmy w drodze.

- Alternatywny wygląd kokpitu nawigacji, teraz użytkownik będzie mógł wybrać z listy taki wygląd, jaki mu bardziej odpowiada.

- Wprowadzona została funkcja ostrzegania o obowiązującym ograniczeniu prędkości przed zbliżaniem się do fotoradaru.

- Wprowadzona została funkcja powiadamiania o aktualizacjach mapy, która informuje użytkownika o momencie, w którym dostępna jest już nowsza wersja map. Funkcję tę można oczywiście wyłączyć.

- Zmiany w wyglądzie menu użytkownika - teraz obok słownych opisów każdego przycisku dodane zostały także symboliczne ikony, przyspieszających korzystanie z menu.

- Zmodyfikowany został wygląd i działanie tak zwanego „sztucznego horyzontu” w widoku 3D, teraz niebo na horyzoncie przesuwa się płynnie wraz z użytkownikiem.

- Menu kontekstowe dostępne na górze ekranu nawigacji zostało zaopatrzone w funkcję ukrywania.