01-03-2011

Nowa MapaMap 6.8 - udostępnia strefy płatnego parkowania


Firma IMAGIS S.A. producent oprogramowania MapaMap, przedstawia kolejną odsłonę swojej nawigacji sygnowaną numerem 6.8. Wprowadza ona najnowsze mapy Polski z 1 kwartału 2011, które zawierają ponad 465 tysięcy km dróg, 8937 planów miast i miejscowości oraz ponad 219 tysięcy obiektów POI. Najnowsze mapy umożliwiają nawigację po 26 nowych odcinkach dróg, które zostały w ostatnim czasie oddane do użytku. Możemy do nich zaliczyć między innymi:

 

- Nowy fragment autostrady A1 Bełk-Świerklany
- Nowy fragment drogi ekspresowej S3 Myślibórz-Gorzów Wielkopolski
- Nowy fragment drogi ekspresowej S8 (koło Wrocławia)
- Nowy fragment drogi ekspresowej S7 Bieżanów-Christo Botewa (koło Krakowa)

 

 

MapaMap 6.8 wprowadza także unikalną funkcję prezentowania stref płatnego parkowania w dużych aglomeracjach miejskich. Dane o płatnym parkowaniu zebrane zostały dla wszystkich miast powyżej 100 000 mieszkańców i obejmują 30 największych miast Polski. Strefy płatnego parkowania prezentowane są na mapie oddzielnym kolorem, dzięki czemu łatwo je odróżnić od miejsc gdzie parkowanie jest bezpłatne. Każda taka strefa posiada przypisane informacje o czasie obowiązywania opłaty oraz o kwocie, jaką należy uiścić za godzinę postoju w danym miejscu. Dla osób, które nie potrzebują wyświetlania stref płatnego parkowania przewidziana została funkcja ich wyłączenia dostępna w ustawieniach nawigacji. Dane o płatnych strefach będą sukcesywnie weryfikowane wraz z każdą kwartalną aktualizacją map dokonywaną przez producenta.

 

 

Kolejną nowością, jaką wprowadza MapaMap 6.8 jest pojawianie się nowej wersji klawiatury za pomocą której użytkownik wprowadza poszukiwany adres docelowy. Działanie nowej klawiatury ma za zadanie wyeliminowanie wciskania przypadkowych liter zamiast tych, których aktualnie poszukujemy. W tym celu po wciśnięciu wybranego przycisku powiększa się on płynnie pod wpływem dotyku i zostaje wybrany dopiero po puszczeniu go. Takie zachowane się klawiatury znacznie eliminuje wpisywanie błędnych nazw, co wpływa na poprawienie szybkości obsługi urządzenia GPS.

 

Dla użytkowników, który lubią personalizować ustawienia własnej nawigacji, nowa MapaMap 6.8 umożliwia wybranie grafiki prezentującej bieżąca pozycję GPS. Do tej pory była to zwykle strzałka wskazująca kierunek poruszania się, od wersji 6.8 można ją zmienić na jedną z dostępnych grafik, przedstawiających różne rodzaje pojazdów, miedzy innymi: samochód osobowy czy bolid rodem z Formuły 1.

 

 

W MapaMap 6.8 wprowadzono także kilka ulepszeń między innymi: przyspieszenie odświeżania mapy, płynne przewijanie menu oraz dokładniejsze przywiązywanie się bieżącej pozycji do drogi którą użytkownik aktualnie się porusza. Począwszy od dnia premiery nowa wersja 6.8 będzie sukcesywnie udostępniana do różnych urządzeń GPS które współpracują z oprogramowaniem MapaMap.