25-08-2010

„Bezpieczna droga do szkoły” z nawigacją MapaMap

Nawigacja MapaMap zastała tegorocznym partnerem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” organizowanej przez Policję oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego. W ramach wspierania akcji, 1 września 2010, kierowcom będzie rozdawane oprogramowanie do nawigacji MapaMap, które posiada funkcję ostrzegania przed zbliżaniem się do szkół położonych w pobliżu dróg.

 


 

 

Pierwszego września, jak co roku dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Z tej okazji po raz kolejny startuje akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, która ma za zadanie przypominanie kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas mijania placówek oświatowych. W ramach tegorocznej akcji przygotowywanej przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie i Wydział Ruchu Drogowego tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji, 1 września rano policjanci z tarnowskiej „drogówki” będą przeprowadzali uczniów przez jezdnie, a zatrzymanym w tym czasie kierowcom rozdane zostanie oprogramowanie do nawigacji MapaMap Pocket PC posiadające funkcję ostrzegania przed zbliżaniem się do szkoły oraz specjalne ulotki z hasłem „Zwalniam przed szkołą”.

 

Cieszymy się, że nasza akcja ma kolejnego partnera, MapęMap – mówi Jan Sak, dyr. MORD Tarnów. – Dzięki pomocy MapyMap nasze ostrzeżenie trafia do znacznie większej liczby kierujących, co bezpośrednio wpływa na wzrost bezpieczeństwa przed szkołami, a to jest przecież nasz wspólny cel.

 


 

Producent MapyMap zobowiązał się także do wypuszczenia wraz z najbliższą aktualizacją swoich map, specjalnej funkcjonalności, która umożliwi użytkownikom MapyMap włączenie ostrzegania przed szkołami ze specjalnym komunikatem głosowym „Uwaga szkoła” we wszystkich wersjach tej nawigacji.