08-12-2011

MapaMap 7.2 - funkcje ON-LINE, pikietaż, nowe mapy

Tuż przed tegorocznymi świętami Bożego Narodzenia producent nawigacji MapaMap przygotował dla swoich użytkowników kilka nowości. Zalicza się do nich nowa wersja nawigacji MapaMap oznaczona symbolem 7.2, najnowszy Pakiet map cyfrowych Polski z nowym fragmentem autostrady A2 od Nowego Tomyśla do granicy niemieckiej oraz świąteczna promocja w której aktualizacje map można nabyć aż 50% taniej. Nowa MapaMap 7.2 dostępna będzie na 3 platformy sprzętowe, dla urządzeń nawigacyjnych z systemem Windows CE oraz dla telefonów typu SmartPhone z systemem Android i Windows Mobile. Dla telefonów które swoim użytkownikom zapewniają dostęp do Internetu, MapaMap 7.2 oferuje nowe funkcje ON-LINE.

Funkcje ON-LINE
Pierwszą z nich jest dostęp do aktualności drogowych dostarczanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), które będą zawierały takie komunikaty jak informacje o aktualnie prowadzonych robotach drogowych, utrudnieniach w ruchu w wyniku wypadków czy lokalnych problemach w postaci podtopionych przez wodę lub zasypanych przez śnieg odcinkach dróg.Drugą funkcją ON-Line będzie możliwość pobrania z internetowej bazy Wikipedii, szczegółowych informacji o wybranym obiekcie POI - na przykład o historii właśnie mijanego miasta, kościoła czy zabytkowego zamku.

Pikietaż i inne nowości
Nową funkcją w MapaMap 7.2 jest także pikietaż drogowy, czyli informacja na którym kilometrze danej drogi aktualnie się znajdujemy. Będzie on od teraz prezentowany tuż obok nazwy ulicy w górnej części panelu nawigacyjnego. Z pikietażu szczególnie często korzystają użytkownicy CB radia ostrzegając się nawzajem o trudnościach drogowych na konkretnym odcinku trasy. Koleją zmianą w MapaMap 7.2 jest reorganizacja interfejsu użytkownika polegająca na tematycznym pogrupowaniu odpowiednich funkcji tak aby menu obsługujące nawigację było jeszcze bardziej intuicyjne. Spore zmiany nastąpiły także w samym mechanizmie wyszukiwania danych mapowych, czyli tak zwanym Geokoderze. W MapaMap 7.2 będzie on szybciej odnajdował szukaną lokalizację oraz udostępni „inteligentną klawiaturę”, która sama będzie podpowiadała użytkownikowi, jakie nazwy ulic można wyszukać w danej miejscowości.

Aktualne mapy Polski
Bardzo mocnym punktem MapyMap 7.2 jest najnowszy pakiet map cyfrowych Polski, zwiększający ilość dostępnych planów miast i miejscowości o kolejne 574 plany. Do nowych map dodano także ponad 60 tys. obiektów POI oraz ponad 2300 km dróg wśród których znajdują się nowe inwestycje drogowe takie jak:
- nowy fragmentem autostrady A2 od Nowego Tomyśla do granicy niemieckiej,
- nowy odcinek autostrady A1 Nowe Marzy – Toruń oraz Sośnica - Maciejów
- droga ekspresowa S3 – obwodnica: Parłówka, Troszyna i Ostromic
- droga ekspresowa S1 oraz S69 w Bielsku Białej
- droga ekspresowa S10 - obwodnica Torunia

W nowych mapach uwzględniono także ponad 350 przebudowanych skrzyżowań i ponad 40 nowych rond oraz wiele innych inwestycji drogowych. Dotychczasowi użytkownicy nawigacji MapaMap mogą zaktualizować swoje obecne mapy do najnowszego pakietu korzystając z wyjątkowej promocji cenowej jaką producent przewidział na okres świąteczny. Tylko do końca roku aktualizacje map objęte będą 50 % rabatem. Więcej ...