MapaMap Polska for Android™

MapaMap Polska for Android™ dla smartfonów i tabletów z systemem Android™ to precyzyjna nawigacja „od drzwi do drzwi”, która wyznacza optymalne trasy dojadu do celu z uwzględnieniem korków (na terenie Polski). Oprócz prowadzenia zakręt po zakręcie, dzięki funkcjom społecznościowym, MapaMap ostrzeże przed kontrolami drogowymi, fotoradarami, wypadkami oraz przekraczaniem dozwolonej prędkości. System zawiera mapy OFF-LINE to znaczy,  że pobiera się je jednorazowo podczas instalacji, bez potrzeby ściągania ich z internetu podczas nawigacji.

 

 

Omijanie korków

System nawigacyjny MapaMap na urządzeniach z dostępem do Internetu będzie uwzględniał korki podczas wyznaczania trasy przejazdu (na terenie Polski). Dane o natężeniu ruchu samochodów na drogach w Polsce pochodzą z kilku źródeł, między innymi od użytkowników nawigacji MapaMap, od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

 

Najważniejsze funkcje nawigacyjne:
- nawigacja zakręt po zakręcie z uwzględnieniem korków
- automatyczne wyznaczanie i rekalkulacja trasy
- planowanie trasy z wieloma punktami VIA
- ostrzeganie o przekraczaniu prędkości
- zapisywanie śladu przebytej trasy
- import/export zaplanowanej trasy
- automatyczna zmiana skali mapy
- ostrzeganie przed fotoradarami
- automatyczny tryb dzień / noc
- strefy płatnego parkowania
- funkcja pikietażu dróg
- widok mapy 2D / 3D
- asystent pasa ruchu
- komputer podróżny
- wyszukiwanie POI
- i wiele innych...

 

Funkcje społecznościowe:

MapaMap w urządzeniach z dostępem do internetu oferuje społecznościową funkcjonalność wzajemnego ostrzegania się użytkowników przed: kontrolą policji, fotoradarami, wypadkami i korkami. Każdy kto otrzyma ostrzeżenie drogowe od innego użytkownika może je potwierdzić, jeżeli faktycznie miało miejsce, lub odwołać jeżeli zdarzenia nie zaobserwował. Dzięki temu użytkownicy aktualizują wzajemnie przesyłane informacje, a dzięki interakcji między sobą budują społeczność której zależy na bezpieczeństwie drogowym. Więcej informacji ...

 

  

 

Mapy
System zawiera wyjątkowo dokładne mapy Polski, przygotowane przez polskiego producenta map cyfrowych firmę Emapa S.A. Dane mapowe zawierają:
- Szczegółową mapę drogową Polski
- Tysiące planów miast i miejscowości

- Największa baza adresów w Polsce
- Strefy płatnego parkowania
- Ograniczenia prędkości
- Ukształtowanie terenu
- Dane topograficzne
- Szlaki turystyczne
- Ścieżki rowerowe
- Fotoradary
- Bazę POI

 

Mapy OFF- LINE
Podczas procesu  instalacji cały system nawigacyjny MapaMap wraz z pełnym pakietem map Polski zostanie zainstalowany w pamięci urządzenia mobilnego. Dzięki temu wszystkie mapy będą dostępne bez potrzeby kosztownego pobierania ich z Internetu w czasie nawigacji. Ma to swoją dodatkową zaletę gdyż nawigacja będzie działała zawsze, nawet w miejscach, w których nie ma dostępu do Internetu.

 

Dane turystyczne
Z nawigacji MapaMap można również korzystać podczas wycieczek pieszych lub rowerowych gdyż producent zadbał, aby w bazie danych mapowych nie zabrakło pieszych szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych oraz danych o ukształtowaniu terenu całej Polski. Pieszą nawigację po miastach ułatwia bogata baza obiektów POI, wśród których znajdziemy nie tylko obiekty noclegowe i gastronomiczne, ale także wszelkie miejsca istotne z punktu widzenia turysty, takie jak: muzea, pomniki, zabytki czy punkty widokowe.